Rozmawiano o budowie obwodnicy Żabna

  • 05.10.2021, 20:18
  • Źródło: Powiat Tarnowski
Rozmawiano o budowie obwodnicy Żabna
Z inicjatywy Poseł Anny Pieczarki, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie odbyło się spotkanie dotyczące budowy obwodnicy Żabna. Spotkaniu przewodniczył Starosta Tarnowski Roman Łucarz, a uczestniczyli w nim także Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron, Wicestarosta Tarnowski Jacek Hudyma, Etatowy Członek Zarządu Tomasz Stelmach, Burmistrz Żabna Marta Herduś wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta, oraz mieszkańcy Żabna.

Przebieg dróg wojewódzkich nr 975 oraz 973 przez centrum Żabna wiąże się z wieloma uciążliwościami, zarówno dla mieszkańców jak i dla kierowców, dlatego celem dyskusji było omówienie wielowariantowej koncepcji w projekcie inwestycji. Gmina będzie starała się zaprojektować ją w taki sposób, aby doszło do jak najmniejszej liczby potencjalnych wyburzeń, omijając osiedla mieszkaniowe, czy tereny inwestycyjne - powiedziała burmistrz Żabna Marta Herduś. - W tym momencie trwa dyskusja nad tym, którędy ma przebiegać obwodnica - dodała pani burmistrz.

Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się z tym, że obwodnica Żabna, przy obecnym zwiększonym ruchu samochodów, jest potrzebna i nadal będą trwały prace nad wybraniem najkorzystniejszego rozwiązania.

- Obwodnica musi powstać - nie mają wątpliwości mieszkańcy podtarnowskiej gminy.

Źródło: Powiat Tarnowski

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe