Za nami IV Rajd Rowerowy w Górce!

  • 23.08.2021, 13:57
  • Wioletta Zarębska
za-nami-rajd-rowerowy-w-gorce-v2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ruch to zdrowie – wiedzą o tym mieszkańcy gminy Szczurowa, którzy tłumnie przybyli na start IV Rajdu Rowerowego w miejscowości Górka. W sumie pojawiło się na nim około 250 uczestników.

- Ja jestem zwolennikiem aktywnego trybu życia, bardzo lubię i tutaj te rajdy rowerowe organizowane przez wójta, przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu, uważam, że to jest strzał w dziesiątkę, coś bardzo dobrego – mówił jeden z uczestników rajdu.

- Jedziemy na trasę 30-kilometrową, przyjechałem tu z żoną. Lubimy spędzać w ten sposób czas, jest to rodzinne spotkanie, jest dużo znajomych. Przyjeżdżam tu dokładnie z Brzeska i nie ukrywam, że żałuję, że w naszym regionie nie ma czegoś takiego – dodawał inny uczestnik.

- Jest coraz większe zainteresowanie, biorą udział całe rodziny, biorą udział indywidualni uczestnicy. Tak więc z roku na rok tych chętnych na rajd przybywa, myślę, że kiedyś przekroczymy i tysiąc uczestników – zastanawiał się Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

W tym roku amatorzy jazdy na rowerze do wyboru mieli dwie trasy.

- Są dwie trasy. Jedna jest o dystansie 30 km, druga jest o dystansie 70 km. Ta trzydziestka przebiega przez miejscowości gminy Szczurowa, natomiast tamta siedemdziesiątka to już jest po powiecie brzeskim i częściowo bocheńskim – wyjaśniał Piotr Mikuś z OSP w Górce.

Organizatorzy zadbali też o bezpieczeństwo uczestników rajdu. Nad ich zdrowiem czuwali ratownicy medyczni.

- Po raz czwarty już uczestniczę w tym rajdzie i myślę, że jak poprzednie trzy odbędzie się bez żadnych problemów zdrowotnych i kontuzji – mówił Tomasz Burnat, ratownik medyczny.

Przypomnijmy, że idea Rajdu Rowerowego w gminie Szczurowa pojawiła się 4 lata temu.

- Pierwsza edycja tego rajdu w 2018 roku była zorganizowana aby uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów – przypominał wójt gminy Szczurowa, Zbigniew Moskal.

Dodajmy, że uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe koszuli, zadbano też i ich nawodnienie i przygotowano posiłek regeneracyjny na mecie.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe