Tarnów. Kuria Diecezjalna zmieni swoją siedzibę

  • 05.08.2021, 10:44
  • Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej
Tarnów. Kuria Diecezjalna zmieni swoją siedzibę
W związku ze zmianą siedziby Kurii Diecezjalnej w Tarnowie i związaną z tym faktem przeprowadzką, od dnia 16 sierpnia do 31 sierpnia br. kuria nie będzie czynna. Od dnia 1 września br. kuria będzie czynna pod nowym adresem: ul. Piłsudskiego 6, 33-100 Tarnów (budynek Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie).

Przeniesienie siedziby kurii kierowane jest względami oszczędnościowymi, ale też organizacyjnymi.

– To było brane pod uwagę jeszcze przed pandemią, kiedy rozważaliśmy wykorzystanie potężnych przestrzeni seminaryjnych. Bylibyśmy z różnymi instytucjami w jednym miejscu, co ułatwia “obsługę” prezbiterium i wiernych z całej diecezji, a administracyjnie pozwala nam w sposób bardziej zwarty podejmować działania, zwłaszcza w kontekście synodalnym, gdzie też zwracamy uwagę na poprawienie stanu administracji i zarządzania – zapowiadał rok temu dla radia RDN Małopolska biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W budynku WSD mieści się już Sąd Diecezjalny oraz Wydział Teologiczny Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Sekcja w Tarnowie.

Źródło: Portal Diecezji Tarnowskiej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe