Promowali zdrowy tryb życia. Za nami pierwszy Bieg Kumaka w Żabnie

  • 25.07.2021, 15:58
  • Gabriela Kudła
dzien-kumaka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Piękna pogoda dopisała mieszkańcom, którzy licznie zgromadzili się na pierwszej edycji Biegu Kumaka w Żabnie. Bieg promował zdrowy tryb życia poprzez aktywność fizyczną i był skierowany do wszystkich grup wiekowych, bowiem zorganizowane zostały biegi dla dzieci, bieg rodzinny oraz bieg główny, którego trasa liczyła blisko 12 kilometrów. Sam piknik, jak również start i meta zawodów usytuowane były na stadionie Polan Żabno.

 - Dzisiaj świętujemy po prostu rodzinnie spotkania, oczywiście to jest dla wszystkich, którzy się zarejestrowali. Wiem, że jest ponad 300 osób zarejestrowanych. Biegają wszystkie dzieci, widać, że najmłodsze miało 6 miesięcy. Kapitalna sprawa. Atrakcje one są widoczne, dmuchańce, malowanie twarzy. Dodam, też, że ze swoimi stoiskami wystawiły się panie z kół gospodyń z Kłyża, Gorzyc, Otfinowa. Klub seniora warto również odwiedzić, co panie i panowie z klubu seniora wypracowują - mówi Marta Herduś, burmistrz Żabna. 

Współorganizatorem zawodów była firma Kępa Sport, która słynie z organizacji imprez sportowych. 

 - Na zaproszenie gminy Żabno, przygotowaliśmy tutaj wielkie sportowe bieganie. Po raz pierwszy jest  tutaj bieg kumaka, bo jak żaby, żabeczki, to musi być kumak, to jest odmiana żabki. Fajny pomysł był na tę nazwę. Jesteśmy przerażeni tym, co tu się dzieje na tym stadionie Polanu. Okazuje się, że około pół tysiąca wszystkich uczestników. Około 300 zawodników wystartuje w biegu głównym, a ponad 200 dzieciaczków, mieliśmy tutaj wcześniej, biegali - mówi Leszek Kępiński, właściciel firmy Kępa Sport.  

 Podczas pikniku, mieszkańcy mogli także skorzystać z mobilnego punktu szczepień. 

  - Dodatkowo postanowiliśmy także, żeby wzorem innych miast, czy miasteczek również promować szczepienie się i widziałam, że przewidzianych do szczepienia mamy już kilkadziesiąt osób. Cały czas stoją ludzie w kolejkach, więc myślę, że to też jest dobry sposób na możliwość zaszczepienia się i promowania tego. Szczepi nas zespół z przychodni w Tarnów-Mościce - mówi Marta Herduś. 

Duże zainteresowanie  mieszkańców sprawiło, że planowane są kolejne edycję biegu. 

 - Myślimy, że będzie kontynuacja tego, bo naprawdę patrzyliśmy na listy startowe i praktycznie przyjechali tutaj ludzie z całej Polski południowej i nie tylko. Przyjechały nawet dzieci spod Zakopanego, jesteśmy naprawdę bardzo mile zaskoczeni no i gratulacje dla gminy za ten pomysł - mówi Leszek Kępiński. 


Mieszkańcy mieli do dyspozycji wiele atrakcji. Zapytaliśmy, z jakich planują skorzystać:

Dodajmy, że Gmina Żabno we wrześniu planuje organizację kolejnego biegu dla wszystkich zainteresowanych.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe