Budka grzeje fotel dla Tuska. Powrót byłego premiera niemal pewny

  • 18.06.2021, 10:15 (aktualizacja 18.06.2021, 19:44)
  • News4Media
Budka grzeje fotel dla Tuska. Powrót byłego premiera niemal pewny archiwum.premier.gov.pl
Jeszcze kilka dni temu w jednym z wywiadów Donald Tusk oceniał Borysa Budkę, jako dobrego przywódcę Platformy Obywatelskiej. Dziś jest niemal pewne, że były premier zajmie jego miejsce i na nowo pokieruje czołową, opozycyjną partią.

23 czerwca wszystko stanie się jasne

Tygodnik „Polityka” w czwartkowej publikacji opisuje, że spekulacje dotyczące powrotu Donalda Tuska na polską arenę polityczną, wkrótce mają stać się faktem. Informację o tym, że były prezes Rady Ministrów strąci Borysa Budkę ze stanowiska, aby ponownie złapać za stery Platformy Obywatelskiej, miały potwierdzić tygodnikowi trzy niezależne źródła.

„W cieniu uderzającej w obóz władzy afery mailingowej największa partia opozycyjna szykuje się do gruntownej przebudowy. I szybkiego powrotu Donalda Tuska.” – czytamy w internetowym wydaniu „Polityki”.

Według autorki tekstu, gdyby tak się stało, Budka może powrócić do pełnienia obowiązków przewodniczącego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, obejmowanego obecnie przez Cezarego Tomczyka. „Polityka” informuje, że wszystko wyjaśni się 23 czerwca. Wtedy doniesienia mają być oficjalnie potwierdzone.

Nie potwierdził, nie wykluczył

„Jestem gotów zrobić wszystko, żeby Platforma nie przeszła do historii.”- mówił w wywiadzie Agaty Adamek dla TVN24 Donald Tusk, pytany o rzekome plany związane z powrotem do Polski i PO.

„Cała moja rodzina, moje dzieci, wnuki bardzo kochają miejsce, w którym żyją. To jest wystarczający powód, niejedyny, żebym ja na serio, właściwe od rana do wieczora myślał o tym, co się dzieje w Polsce, jak można pomóc tym, którzy chcą zmienić sytuację.” – opowiadał.

 Twierdził wówczas, że chce spotkać się z Borysem Budką, aby porozmawiać z nim o tym, jak może pomóc Platformie. I choć z ust byłego premiera nie padła żadna deklaracja, niektórzy zinterpretowali jego słowa jako „cichą obietnicę”.

Jak Polacy oceniają ewentualny powrót Tuska do PO?

W badaniach wykonanych przez pracownię IBRiS, które opublikowało Radio ZET, na tysiąc zapytanych osób, aż 42,5 proc. odpowiedziało, że ten powrót nie wzmocni Koalicji Obywatelskiej. Jedynie 34,9 proc. z nich uważa, że mogłoby to wstrząsnąć polską polityką. Czy sam polityk, bogatszy o doświadczenia związane z kierowaniem międzynarodową instytucją, widzi siebie w roli wybawcy Platformy Obywatelskiej? O tym, być może, przekonamy się już wkrótce.

 

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe