Podsumowanie długiego weekendu na drogach regionu

  • 08.06.2021, 15:11
  • Daria Kurczab
podsumowanie-dlugiego-weekendu-na-drogach-regionu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policjanci podsumowali czterodniowy czerwcowy weekend. Wielu kierowców utknęło w kilometrowych korkach na głównych ciągach komunikacyjnych, wracając z długiego weekendu. Dla policjantów ruchu drogowego to czas wytężonej pracy, którzy kontrolowali prędkość oraz zachowanie na drodze.

- Mieliśmy w sumie dwa wypadki drogowe i dwie osoby ranne. Doszło w sumie do 36 kolizji. W roku 2020 takich zdarzeń drogowych oraz wypadków było 3 oraz 3 osoby zostały ranne. Na szczęście w jednym, jak i w drugim roku nie mieliśmy ofiar śmiertelnych na drogach – mówi Paweł Klimek.

Spokojniej było na drogach powiatu bocheńskiego.

- Jeśli chodzi o zdarzenia drogowe, odnotowaliśmy jeden wypadek oraz 10 kolizji. W wyniku naszych kontroli ujawniliśmy 6 kierujących prowadzących swoje pojazdy na tak zwanym podwójnym gazie. Naturalnie zatrzymano ich uprawnienia do kierowania pojazdami. Ujawniliśmy także jednego kierującego będącego pod wpływem narkotyków, który nie posiadał uprawnień – mówi Daniel Bułatowicz.

Na drogach powiatu dąbrowskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

- Funkcjonariusze wyjeżdżali do 3 kolizji i wyeliminowali 7 uczestników ruchu będących pod wpływem alkoholu. Przez cały długi weekend bezpieczeństwa podróżujących przez powiat dąbrowski pilnowała zwiększona niż zwykle liczba mundurowych. Przypominamy oraz apelujemy do wszystkich użytkowników dróg nie tylko do kierujących pojazdami, jednośladami, ale również do pieszych, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych i od decyzji jakie podejmujemy – mówi Ewelina Fiszbain.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek na drodze, ale też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe