Rodziny zastępcze z powiatu dąbrowskiego świętowały swój dzień

  • 26.05.2021, 17:57
  • Natalia Tryba
pcpr-swieto-rodzin-zastepczych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na 30 maja przypada święto rodzin, które zdecydowały się wziąć na siebie odpowiedzialność za los drugiego człowieka. Rodzicielstwo zastępcze to jednak nie tylko poprawa losu dzieci. To także opieka nad nimi, wsparcie i towarzyszenie im w drodze ku dorosłości. W powiecie dąbrowskim święto rodziców zastępczych było połączone z dniem matki.

W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy dąbrowskiego, którzy zdecydowali się zostać rodzicami zastępczymi - jak wygłosili w podziękowaniach są  wdzięczni, że mogli spotkać się w takim gronie i nie mogą się doczekać kolejnych wydarzeń. 

Dzieci, które zostały umieszczone w rodzinach zastępczych, choć mniej licznie, także wzięły udział w uroczystym dniu matki i rodzin zastępczych. Zapytaliśmy, co najbardziej doceniają bracia, którymi na co dzień zajmuje się babcia.

Życzeń było wiele, a te od pracowników Powiatowego Centrum Pomocy  Rodzinie były też skierowane do przyszłych kandydatów rodzin zastępczych, którzy cały czas są poszukiwani. 

Każdy, kto zechciałby podarować dziecku rodzinę może zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. Szczegółowych informacji na temat tego jak zostać rodziną zastępczą udzielają pracownicy i dyrekcja.

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe