Tarnów. Wrzuciła pod samochód w sumie 41 tysięcy złotych. W ten sposób chciała ratować bliską osobę

  • 30.04.2021, 10:18
  • Wioletta Zarębska
tarnow-wrzucila-pod-samochod-w-sumie-41-tysiecy-zlotych-w-ten-sposob-chxiala-ratowac-bliska-osobe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Znów rozdzwoniły się telefony. Jak się okazuje oszustami nadal skutecznie udaje się wyłudzać pieniądze od starszych osób. 88-latka z Tarnowa została oszukana w sumie na 41 tysięcy złotych. Przekonała ją metoda na policjanta.

- Oszust przedstawił się za policjanta, który próbuje uratować członka rodziny. Członka rodziny, który bierze udział w wypadku samochodowym i jest potrzebna natychmiastowa gotówka. Tej gotówki kobieta nie ma w mieszkaniu, w związku z tym oszust staje się na tyle bezczelny, na tyle wnikliwie prowadzi tę rozmowę, że pani, będąc przerażona, wystraszona, nie do końca wiedząca co się wokół niej dzieje, podejmuje próbę wybrania pieniędzy z bankomatu – opisuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy KMP w Tarnowie.

Po wybraniu 30 tysięcy złotych zgodnie z instrukcją głosu w słuchawce wrzuciła te pieniądze pod jeden z samochodów na ul. Krakowskiej. Później – na prośbę oszusta - w ten sam sposób przekazała jeszcze 11 tysięcy złotych. Tym razem gotówka trafiła pod pojazd na ul. Słonecznej.

- Kobieta w sumie straciła 41 tysięcy złotych. Z mojej strony powstaje tylko i wyłącznie apel i prośba. Nigdy policjanci nie wykonują tego typu telefonów, nigdy policjanci nie mówią o żadnych pieniądzach, że należy im je przekazać w związku z jakąkolwiek akcją - czy to będzie akcja na hakerów bankowych, czy to będzie akcja na adwokata, który ma pomóc naszemu najbliższemu członkowi rodziny. Takie sytuacje nigdy nie mają miejsca – apelował asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Tarnowska policja prosi o edukowanie seniorów w tym zakresie.

W przypadku podejrzanego telefonu najlepiej rozłączyć się. Sprawę powinno się też zgłosić na policję. Zawsze można też skontaktować się z osobą bliską by uspokoić pojawiające się przy próbie oszustwa zdenerwowanie i strach o bliskich.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Dj
Dj 30.04.2021, 11:09
Niech TVPis albo z ambony informację podają o takich oszustach to może starsi ludzie mieli by świadomość

Pozostałe