Lewica porozumiała się z PiS odnośnie unijnych pieniędzy. Czy wzrośnie świadczenie 500+?

  • 28.04.2021, 10:14
  • Zbigniew Filar
rusecka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Urszula Rusecka poseł Prawa i Sprawiedliwości w programie "Raport regionu"

 

„Zobaczyliśmy chęć współpracy rządu”. Przedstawiciele Lewicy po spotkaniu z premierem

Warszawa. Po spotkaniu z premierem Morawieckim przedstawiciele Lewicy oznajmili, że widzą chęć rządu do współpracy przy wydatkowaniu pieniędzy z Krajowego Programu Odbudowy. Przedstawiciele Lewicy przekazali, że wynegocjowali między innymi 850 mln euro na wsparcie szpitali powiatowych, 30 proc. z KPO trafi do samorządów oraz 300 mln euro na wsparcie dla branży gastronomicznej i hotelarskiej. Ma też powstać komitet monitorujący wydatki z udziałem związków zawodowych.

- Zobaczyliśmy chęć współpracy rządu, zobaczyliśmy możliwość do dialogu, czego bardzo brakowało. Uzgodniliśmy, że wszystkie te rzeczy, które zostały wynegocjowane, muszą znaleźć swoje zapisy w krajowym programie odbudowy. Nie było w ogóle takich rozmów, czy będziemy głosować za czy przeciw. Dla nas ważne jest, żeby te środki trafiły do Polski, ale jednocześnie żebyśmy mieli gwarancje, że będą dobrze wydatkowane i trafią tam, gdzie są potrzebne – wyjaśnił Robert Biedroń. źródło: TVN24/x-news

Zbigniew Filar

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe