Remont ulicy Lwowskiej potrwa dłużej niż planowano

  • 27.04.2021, 15:37
  • Gabriela Kudła
ulica-lwowska-jednak-nie-w-terminie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jednak nie wrzesień, a prawdopodobnie październik lub listopad. Dopiero wtedy zakończyć mają się pracę na ulicy Lwowskiej w Tarnowie. Kierowcy, którzy na co dzień podróżują jedną z głównych ulic Tarnowa, muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ponieważ, mimo że przebudowa jest już ze znacznym opóźnieniem dalej nie widać końca. W dniu dzisiejszym na placu przebudowy wizytował prezydent Roman Ciepiela.

 - Za moimi plecami widać tymczasową przeprawę przez Mrozówkę. To jest taki specjalny bajpas, który został stworzony, aby można było bezpieczniej wykonać nowy most. Jesteśmy już na nowej części jezdni po stronie północnej. Już niedługo za kilka tygodni, będzie jeździć właśnie tą jezdnią, a wtedy ta dotychczasową będzie do remontu - mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. 

W najbliższym czasie  planowane jest  zamknięcie ulicy Okrężnej. 

- Na jakiś czas będzie, musieli, jak będzie budowa druga część ronda, ale o tym poinformujemy na 2-3 tygodnie przed zamknięciem, żeby wszyscy się przygotowali - dodaje Roman Ciepiela.

Rozbudowa ulicy Lwowskiej zdaniem prezydenta jest największą inwestycją w Tarnowie, a powstałe opóźnienia są spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi. 

- Ukończyliśmy Elektryczną, ta w kolejności co do wagi chyba jest jeszcze ważniejsza niż Elektryczna. Czeka nas jeszcze drugi etap pod wiaduktem i skomunikowanie z węzłem w Ładnej, ale to już jest w przyszłości - mówi Roman Ciepiela.

Przypomnijmy, że przebudowę ulicy Lwowskiej wykonuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy, a głównym założeniem wykonywanych prac jest przede wszystkim rozbudowa drogi z jednojezdniowej do dwóch jezdni oraz przebudowa ronda na dwupasowe. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe