Jeszcze więcej energii dzięki rozliczeniu 1:1

  • 27.04.2021, 14:01
  • Artykuł partnera
Jeszcze więcej energii dzięki rozliczeniu 1:1
Przyzwyczailiśmy się do tego, że mamy nieograniczony dostęp do energii elektrycznej. Tym bardziej po zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych. Energii mamy mieć w bród. I to praktycznie darmowej. I rzeczywiście, dobrze dobrana instalacja generuje w ciągu dnia prąd pozwalający zaspokoić wszystkie domowe potrzeby i zgromadzić niezbędny zapas na noc. Jednak energię tę trzeba jakoś zmagazynować.

Magazynowanie energii elektrycznej

Bardzo wygodnym sposobem magazynowania energii elektrycznej jest oddanie nadwyżek wygenerowanej energii do sieci energetycznej. Tym bardziej, że zgodnie z obowiązującym prawem każdy operator sieci energetycznej zobowiązany jest do odbierania tych nadwyżek, a następnie oddawania ich właścicielowi instalacji fotowoltaicznej, gdy ten potrzebuje dodatkowej mocy. Na przykład w nocy lub zimą.

Jednak, chociaż rozwiązanie to zapewnia wygodę właścicielom instalacji fotowoltaicznej, zmusza operatorów do dodatkowych działań. Na przykład do handlu energią. Z tego względu operator ma prawo pobrać część energii przekazanej do sieci. Dokładnie 20 lub 30%, w zależności od mocy instalacji fotowoltaicznej (odpowiednio poniżej 10kWh i powyżej 10kWh).

To uczciwe podejście, które jednak oznacza, że 20% lub 30% energii elektrycznej z fotowoltaiki przekazanej do sieci nigdy nie wróci do właściciela paneli słonecznych.

Rozliczenie 1:1

Proponowane przez Sunvival Energy rozliczenie 1:1 oznacza, że właściciele paneli słonecznych mogą odbierać 100% energii elektrycznej przekazanej wcześniej do sieci.

Jak to możliwe? Sunvival Energy należy do grupy Sunrise Energy, która zrzesza firmy zajmujące się zieloną energią, w tym także spółki mające prawa do handlu energią elektryczną oraz spółki zarządzające farmami fotowoltaicznymi.

Z tego właśnie powodu grupie udało się zoptymalizować obrót energią, dzięki czemu, firmy wchodzące w jej skład, mogą zaproponować swoim klientom dostęp do zielonej energii na dużo lepszych warunkach.

Dlatego właściciele instalacji przez dwa lata obowiązywania umowy nie będą ponosić kosztów magazynowania i handlu energią elektryczną. A to oznacza, że będą mieli do dyspozycji dodatkowe 20% energii elektrycznej, którą będą mogli przeznaczyć na dowolne potrzeby.

Ponadto, dodatkowe 20% energii elektrycznej to także dodatkowe pieniądze. 20% przy instalacji o mocy 5kWh to 0,8MWh dodatkowej energii rocznie, czyli około 500 złotych.

W okresie dwóch lat obowiązywania umowy spółki tworzące grupę będą pracować nad nowymi rozwiązaniami, pozwalającymi im zaproponować kolejne konkurencyjne oferty. A także przekonać klientów Sunvival Energy, że wybrali naprawdę dobrą firmę.

Jak skorzystać z rozliczenia 1:1?

Wystarczy skontaktować się z Sunvival Energy korzystając z telefonu: +22 113 45 44, lub formularza znajdującego się na stronie internetowej firmy www.sunvival.pl.

Sunvival Energy postawiła na całkowicie zdalny proces projektowania instalacji, a pracownicy firmy pomagają klientom w załatwieniu wszelkich formalności i w prosty sposób tłumaczą wszelkie zawiłości związane z:

  • kosztami i finansowaniem inwestycji,
  • sposobami uzyskania dofinansowania z programów Czyste powietrze, Mój prąd oraz programów lokalnych,
  • a także dostępnymi rozwiązaniami sprzętowymi

Klientom Sunvival Energy pozostaje tylko podjęcie decyzji, co do samej inwestycji, wielkości i rodzaju instalacji oraz podpisanie umowy. Całą resztą zajmuje się Sunvival.

Zapraszamy!

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe