Burzyn. Tu powstaje pierwszy w powiecie tarnowskim Punkt Szczepień Powszechnych

  • 23.04.2021, 15:26
  • Wioletta Zarębska
burzyn-tu-powstaje-pierwszy-w-powiecie-tarnowskim-punkt-szczepien-powszechnych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nawet 300 osób dziennie będzie mogło przyjąć szczepionkę w tworzonym Punkcie Szczepień Powszechnych w Burzynie. Takie miejsce zostanie uruchomione dzięki staraniu samorządu gminy Tuchów i będzie ono zlokalizowane w Domu Kultury. To pierwszy tego typu punkt na mapie powiatu tarnowskiego.

- Pomyśleliśmy o swoich mieszkańcach dlatego, że gmina Tuchów jest drugą po względem wielkości w powiecie tarnowskim. Chcieliśmy zabezpieczyć, by w bliskim otoczeniu, szybkim tempie mieszkańcy mogli się zaszczepić – wyjaśniała Magdalena Marszałek, burmistrz miasta i gminy Tuchów.

Obsługą medyczną w tworzonym punkcie szczepień będzie zajmowało się Centrum Zdrowia Tuchów.

- My zostaliśmy poproszeni przez samorząd gminy o zabezpieczenie pod kątem medycznym tego punktu. Został tam przygotowane na razie trzy takie stanowiska, przy których będzie najpierw kwalifikacja do szczepień, a później samo zaszczepienie – wyjaśniał Marek Kołdras z Centrum Zdrowia Tuchów.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy punkt zacznie działań Na razie przystosowany już do wymogów sanitarnych Dom Kultury w Burzynie wypadło pozytywnie w kontrolach przeprowadzonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia oraz Sanepid.

- W tej chwili oczekujemy na decyzję wojewody. Ona określi, od jakiego momentu ten punkt będzie działał. Jesteśmy już po akceptacji Narodowego Funduszu Zdrowia i Sanepidu, więc czekamy tylko na decyzję wojewody – tłumaczyła Magdalena Marszałek.

Według założeń szczepienia w punkcie w Burzynie będą odbywać się codziennie.

- Plan jest taki żeby te punkty pracowały przez 7 dni w tygodniu, codziennie od godziny 8.00 do godziny 18.00. Najprawdopodobniej te trzy stanowiska będą szczepić co najmniej 300 osób dziennie. Jeżeli by był uruchomiony czwarty punkt to ta liczba zostanie zwiększona – dodawał Marek Kołdras.

Na szczepienie można zapisać się pod numerami telefonów: 536 180 975 i 534 497 529. Co ważne, z tego punktu będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy gminy Tuchów i regionu tarnowskiego, ale każdy, kto wyrazi taką wolę.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe