Zamanifestował swoją miłość na cmentarzu. Mieszkańcowi gminy Żabno grozi 5 lat pozbawienia wolności

  • 30.03.2021, 08:58
  • Natalia Tryba
Zamanifestował swoją miłość na cmentarzu. Mieszkańcowi gminy Żabno grozi…
Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Żabno, który pomalował kapliczki z zabytkowymi rzeźbami, na terenie cmentarza cholerycznego w Odporyszowie.

Do zniszczeń doszło w styczniu. Wieczorem wzburzony 20-latek pojawił się w nazwanym przez tubylców „Lasku Siedmiu Boleści” i przy użyciu farb pobazgrał napisami i obraźliwymi epitetami sześć z siedmiu kapliczek, kryjących płaskorzeźby Jana Wnęka – artysty rzeźbiarza i wizjonera, tworzącego w XIX wieku w Odporyszowie, którego imię nosi dzisiaj tamtejsza szkoła podstawowa.

Sprawa bezmyślnej dewastacji została zgłoszona przez opiekującego się terenem proboszcza miejscowej parafii, policjantom z Żabna. Ci dokładnie przeanalizowali naniesione przez wandala napisy, których treść bardzo pomogła im namierzyć mężczyznę.

Jednak na przedstawienie mu zarzutu śledczy z komisariatu w Żabnie musieli zaczekać, bo jak się okazało, wkrótce po tym jak dokonał zniszczeń, wyjechał za granicę. Ale jak mówi stare przysłowie „co się odwlecze, to nie uciecze” i mundurowi cierpliwie doczekali się jego powrotu do kraju. Kiedy pojawił się w rodzinnych stronach, upomnieli się o niego i zarzucili popełnienie przestępstwa.

20-latek do wszystkiego się przyznał i podał motywy, jakie nim kierowały. Stwierdził, że jego zachowanie było skutkiem złości, jaka go ogarnęła po zerwaniu związku przez jego byłą już dzisiaj dziewczynę. Przyznał, że postąpił źle i obiecał, że naprawi wyrządzone szkody.

Natalia Tryba

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tarnowianka
Tarnowianka 30.03.2021, 22:53
Bardzo dobrze. Żeby jeszcze ten człowiek miał jakikolwiek talent, ale tak to mogłoby dziecko w przedszkolu namalować, a nawet lepiej. Jestem jak najbardziej za więzieniem dla takiej osoby. Mam nadzieję, że w więzieniu nauczą go malować.

Pozostałe