Konkurs palm wielkanocnych w Lipnicy Murowanej

  • 28.03.2021, 16:34
  • Gabriela Kudła
konrkus-palm-wialkanocnych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Bez tradycyjnego kiermaszu i udziału publiczności w Lipnicy Murowanej odbył się 62. Konkurs Palm Wielkanocnych. Mimo pandemii, zainteresowanych nie brakowało, lipnickim rynku ozdobiło ponad 30 palm o wysokości powyżej 3 metrów. Ponadto w Biurze Organizacyjnym zgłoszone zostały 92 palmy dziecięce.

Wprawdzie rekord na najwyższą palmę w tym roku nie został pobity. Największą z nich, bo aż 26-metrową wykonał Pan Andrzej Goryl. Dwa lata temu to właśnie on ustanowił rekord najwyższego drzewka, które liczyło 38 metrów. 

Oficjalne rozpoczęcie konkursu zainaugurowało poświęcenie palm na rynku, następnie w kościele pod wezwaniem Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej odbyło się uroczyste nabożeństwo.


Dotychczas konkurs palm w Lipnicy Murowanej każdego roku przyciągał tysiące widzów. W tym roku mimo pandemii także pojawiła się ich namiastka.
Przypomnijmy, że w 2020 roku Konkurs Palm Wielkanocnych w Lipnicy odbył się jedynie w symbolicznej formie w mediach społecznościowych. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się, ale w trakcie jej trwania zwracano szczególną uwagę na zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe