Tarnów. Kompromis w sprawie zmiany trasy linii nr 14. Nowy rozkład już od 6 marca

  • 19.02.2021, 17:57
  • Gabriela Kudła
kompromis-w-spraiwe-linii-nr-14.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Początkiem marca po licznych apelach mieszkańców swoją trasę zmienić ma linia nr 14. Kompromisem w sprawie odbytych początkiem roku konsultacji społecznych online, jest decyzja o pozostawieniu dotychczasowej trasy w dni robocze, w godzinach 6:30-8:30 oraz 13:30-16:00. Poza wyznaczonymi godzinami oraz w soboty i święta linia powróci do trasy, sprzed zmiany rozkładu jazdy.

- Wskutek tych informacji, które pozyskaliśmy, w ramach ankietowania, dokonamy zmiany rozkładu jazdy linii numer 14, w godzinach szczytu linia będzie obsługiwała te tereny przeznaczone pod zainwestowanie, czyli SAG-u, po tych godzinach przywrócony zostanie przebieg z ubiegłego roku - mówi Artur Michałek, Dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji 

Wprowadzona w październiku  zmiana spotkała się z wieloma sprzeciwami ze strony mieszkańców, pojawiały się też apelacje radnych z Rad Osiedli. Zarząd Dróg i Komunikacji chcąc, wziąć pod uwagę głos mieszkańców zdecydował, sporządzić konsultacje online. 

 - Można było swoje stanowisko przekazać w formie ankiety, le również wystąpiliśmy do rad osiedla, żeby swoje stanowisko przedstawiło w tym zakresie - mówi Artur Michałek 

Od październikowej zmiany rozkładu jazdy, autobus kursuje przez ulicę Rozwojową, ul. Kochanowskiego oraz Strefę Aktywności Gospodarczej, teraz poza wyznaczonymi godzinami wsiąść na ulicy Mościckiego będzie można od przystanku Mościckiego- Kresowa.  

- Wsłuchujemy się w potrzeby mieszkańców, były one kierowane do nas z różnych źródeł, środowisk, dlatego też, po raz pierwszy pokłóciliśmy się o przeprowadzenie ankiety w takim zakresie, chcemy, aby też mieszkańcy decydowali o tym jak będzie wyglądała komunikacja miejska- mówi Artur Michałek  

Od 6 marca wprowadzone mają być również zmiany na trasie linii nr 3. Do tej pory trasa linii  autobusy kończyła się przy stadninie koni przy ul. Klikowskiej.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe