Tarnów. Jak będzie kursować linia nr 14? Mieszkańcy chcą zmian, miasto ogłasza konsultacje online

  • 28.01.2021, 14:00
  • Wioletta Zarębska
tar-2021-01-28-moscice-linie-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy Mościc czują się odcięci od Tarnowa. Powodem jest zmiana przebiegu linii autobusowej nr 14 na wniosek przedsiębiorców ze Strefy Aktywności Gospodarczej oraz mieszkańców z rejonu ul. Kochanowskiego. Nowy przebieg trasy nie zadowala jednak mieszkańców Mościc. W tej sprawie zainterweniowała Rada Osiedla nr 8.

Proponowany przebieg wprowadza chaos i zamieszanie – oburza się również Krzysztof Woźniak z Komitetu Mościce. Z kolei Jan Wielgus z Rady Osiedla "Mościce" dodaje, że na mapie dzielnicy siatka autobusów jest niewystarczająca. 

Do Mościc najwięcej kursów wykonują autobusy linii 0 i 9. Jednak docierają one jedynie do centralnej części dzielnicy.

Jedne konsultacje społeczne już były. Jednak sprawa odwleka się w czasie, bo Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie ogłosił kolejne. Zarząd Dróg i Komunikacji ma wziąć pod uwagę głos mieszkańców przy ewentualnych zmianach trasy linii 14. Na wypowiedzi zainteresowanych urzędnicy czekają do 5 lutego. Link do ankiety: Ankieta dotycząca linii nr 14

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe