Kierownik banku w Ciężkowicach wyłudził kredyty na ponad milion zł. Część pieniędzy przeznaczył na leczenie chorej na raka kobiety

  • 19.01.2021, 14:40
  • Daria Kurczab
tar2021-01-19-sad-bank.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kierownik Banku Spółdzielczego w Ciężkowicach, 60-letni Marek K. został oskarżony przez tarnowską prokuraturę o wyłudzenie kilkudziesięciu kredytów na niczego nieświadomych klientów. Pieniądze miał przeznaczać na leczenie chorej na raka kobiety. Straty banku powstałe w wyniku przestępczej działalności sięgają blisko 2 milionów zł.

Mężczyzna fałszował zaświadczenia o zatrudnieniu i inne wymagane dokumenty przy składaniu wniosków kredytowych, następnie sam je zatwierdzał, a gotówkę przelewał na własne konto. Policja podczas przeszukania znalazła m.in. kilkadziesiąt pieczątek różnych spółek i firm, formularzy zaświadczeń o zarobkach i ksera dowodów osobistych. W toku prokuratorskiego śledztwa wyszło na jaw, że Marek K. poza wyłudzaniem kredytów dwukrotnie przelał pieniądze z konta jednego z klientów na swój rachunek. Mężczyzna został obciążony 89 zarzutami. Za udział m.in. w wyłudzeniach, kradzieży pieniędzy, fałszowaniu dokumentów grozi mu do 8 lat więzienia.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe