Ostrów. I etap remontu mostu na Dunajcu na finiszu

  • 18.12.2020, 16:39
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-12-18-ostrow-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dobiega końca I etap remontu mostu na Dunajcu w Ostrowie. Przypomnijmy, że w jego ranach rozebrano poziomą konstrukcję przeprawy, wzmocnione zostały podpory mostowe i podwieszona została kanalizacja gminy Wierzchosławice.

Równocześnie starostwo powiatowe przygotowuje się do drugiego, ostatniego etapu remontu mostu. Wniosek o dotację z Funduszu Dróg Samorządowych został już złożony do wojewody, a ten zakwalifikował go na listę podstawową. Teraz dokument trafił do Ministerstwa Infrastruktury. Przypomnijmy, że powiat stara się o jak najwyższe dofinansowanie na ten cel.

Remont kapitalny mostu to najważniejsza inwestycja dla powiatu, a równocześnie całego subregionu tarnowskiego. Teraz wicestarosta tarnowski poinformował, że powiat chce skrócić czas realizacji inwestycji.

Przypomnijmy, że most na Dunajcu w Ostrowie został zamknięty 27 listopada ubiegłego roku. Ruch jest całkowicie zakazany zarówno dla samochodów, rowerów jak i pieszych. Według wykonanych ekspertyz użytkowanie mostu mogło grozić jego zawaleniem. Prognozowana data zakończenia jego remontu to 2021 rok.

Do 2023 roku ma też powstać druga przeprawa na Dunajcu. Będzie ona zlokalizowana w ciągu nowej drogi łączącej autostradę A4 z Mościcami.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec Wierzchosławic
Mieszkaniec Wierzchosławic 21.12.2020, 09:22
No,no,no. umieją kasę szukać.Nie ci malkontenci,w końcu zamilczą. Brawo.
tarnow
tarnow 18.12.2020, 18:47
Brawo, to są prawdziwi gospodarze.
riki
riki 19.12.2020, 10:54
he, he,he co Ty palisz człowieku ???
o kim mówisz gospodarze ? o tym panu który co był pokazany w reportażu ???

Pozostałe