Szczucin. Dwoje nastolatków ukradło staruszce torebkę. Teraz odpowiedzą przed sądem

  • 21.10.2020, 10:23
  • Źródło: KPP Dąbrowa Tarnowska
Szczucin. Dwoje nastolatków ukradło staruszce torebkę. Teraz odpowiedzą…
Szczucińscy policjanci ustalili nieletnich sprawców kradzieży zuchwałej damskiej torebki, która miała miejsce 27 września br. 15 i 16 -latek przyznali się do popełnionego czynu, teraz odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Busku Zdroju - Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Do kradzieży doszło 27 września br. około godziny 13.30, w Szczucinie na ul. Kościuszki. Do 88-letniej kobiety podbiegł nieznany mężczyzna, który  zerwał  jej torebkę zawieszoną ramieniu. W wyniku gwałtownego działania mężczyzny kobieta upadła na ziemię doznając obrażeń ciała a sprawca uciekł z łupem. Szczucińscy policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności, aby ustalić szczegóły dotyczące zdarzenia. W ich toku wyszło na jaw, że sprawca nie działał sam, miał swojego kompana, z którym wcześniej obserwowali seniorkę na ulicy.  Na podstawie zebranych informacji, m.in. analizy zabezpieczonych monitoringów funkcjonariusze ustalili rysopis obu sprawców.  Są to dwaj nieletni w wieku 15 i 16 lat mieszkający w województwie świętokrzyskim. W trakcie przesłuchania przyznali się do popełnionego czynu, swoje zachowanie tłumaczyli chęcią pozyskania pieniędzy. Teraz ich sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Busku Zdroju - Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Źródło: KPP Dąbrowa Tarnowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
david
david 21.10.2020, 20:11
„(...) zuchwałej damskiej torebki (...)” ;)

Pozostałe