Tarnów. Poszukiwana rodzina zastępcza dla czworga rodzeństwa

  • 09.09.2020, 14:50
  • Daria Kurczab
nowy_filmfilmmovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Cztery tygodnie temu postanowieniem sądu czwórka rodzeństwa trafiła do Pogotowia Opiekuńczego w Tarnowie. 8-miesięczna dziewczynka i jej 2 i 3-letnie siostry oraz 12-letni brat czekają w placówce na rodzinę, do której będą mogli trafić razem. Również kilkanaście dni temu trafiła tam dwójka chłopców w wieku 3 i 5 lat.

Należy pamiętać, że dziecko trafia do rodziny zastępczej na 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W związku z tym jest to bardzo duża odpowiedzialność jak i obciążenie. Dlatego też rodzina może liczyć na wsparcie ze strony organizatora rodzinnej pieczy zastępczej. Przyczyny oddania dzieci są różne i nie należy tak łatwo oceniać rodziców, bo każdy przypadek jest inny. Do placówki trafiają zazwyczaj dzieci z powodu braku nad nimi prawidłowej opieki i zaniedbań. Przed każdym oddaniem dziecka do placówki z ich biologicznymi rodzicami prowadzone są rozmowy. Oferowana jest na przykład możliwość pobytu przez jakiś czas w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, by uporządkować swoje sprawy i wyjść na prostą. Jednak rzadko taka oferta jest przyjmowana.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe