Węzeł Niepołomice na autostradzie A4 już otwarty!

  • 22.06.2020, 18:31
  • Wioletta Zarębska
loadingŁaduję odtwarzacz...
Węzeł Niepołomice na autostradzie a4 został oficjalnie otwarty. Łączy się on z drogą wojewódzką nr 964 w miejscowości Podłęże. Od dziś nowy zjazd jest czynny dla kierowców, to dobra wiadomość, bo na to połączenie drogowe mieszkańcy gminy Niepołomice i powiatu wielickiego czkali od kilkunastu lat.

Powstanie węzła Niepołomice odciąży lokalne trasy. Przede wszystkim ograniczy ruch tranzytowy na drodze krajowej nr 75 w kierunku strefy ekonomicznej. To ruchliwa trasa, bo dotychczas korzystały z niej samochody ciężarowe dojeżdżające do magazynów i hal produkcyjnych.

Budowa węzła Niepołomice kosztowała 48 milionów złotych, z czego 27,5 miliona złotych pochodziło z ministerstwa infrastruktury. Województwo małopolskie wsparło inwestycję kwotą 7 milionów złotych, powiat wielicki ze swojego budżetu dołożył 4 miliony złotych, pozostałe 9,5 miliona złotych pochodziło ze środków Miasta i Gminy Niepołomice.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe