Ryglice. 63-latek zarażony koronawirusem, to pierwszy przypadek w gminie. W powiecie tarnowskim mamy już 78 przypadków zakażenia

  • 13.06.2020, 12:37
  • Zbigniew Filar
Ryglice. 63-latek zarażony koronawirusem, to pierwszy przypadek w gminie.…

Odnotowaliśmy pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w gminie Ryglice informuje burmistrz Paweł Augustyn. Jest to mężczyzna 63 lata, z Ryglic.


W związku z tym zwracam się po raz kolejny do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania się do wszelkich przepisów sanitarnych, o których niejednokrotnie pisałem.
Przede wszystkim o noszenie masek w pomieszczeniach i sklepach, dezynfekcji rąk i zachowanie odległości.
Te obostrzenia obowiązują cały czas, do odwołania. - Paweł Augustyn burmistrz Ryglic 


Wszyscy mieszkańcy, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi (pośredni lub bezpośredni) oraz rodziny, proszone są o pozostanie na terenie swoich gospodarstw domowych przez okres 14 dni. W związku z obowiązującym RODO, o osobie zakażonej nie można udzielić pełnych informacji.

 Jednocześnie burmistrz Ryglic poinformował, że duchowni z parafii w Ryglicach otrzymali wynik negatywny, co oznacza że nie są zarażeni COVID-19

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 9 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 11 do 91 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu tarnowskiego (5), krakowskiego (3), oświęcimskiego (3), chrzanowskiego (2), wielickiego (2) oraz suskiego (1). Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1492 osób.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gmina Tarnów zamyka szkoły i przedszkola położone najbliżej Tuchowa

Zbigniew Filar

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe