Tarnów. Inteligentny System Transportu już wkrótce ułatwi komunikację w mieście

  • 01.06.2020, 12:21
  • Daria Kurczab
tar_2020-06-01got_its.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Inteligentny System Transportu (ITS) to innowacyjne systemy komunikacyjne wprowadzane w miastach, by upłynnić ruch, zmniejszyć poziom hałasu i emisję spalin. Zdaniem specjalistów zapewniają nie tylko łatwiejsze korzystanie z komunikacji miejskiej i indywidualnych pojazdów, ale sprawiają, że życie w mieście staje się bardziej komfortowe, bezpieczniejsze i tańsze. Wartość systemu planowanego do uruchomienia w Tarnowie to około 18 milionów złotych, z czego ponad 10 milionów pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Trwające od ponad roku prace nad uruchomieniem tego nowoczesnego rozwiązania są już na ukończeniu.

Konieczna była modernizacja 27 skrzyżowań i dwóch przejść dla pieszych.

Wraz z 53 elektronicznymi tablicami przystankowymi oraz dwoma budowanymi właśnie węzłami przesiadkowymi zostaną połączone z Centrum Sterowania Ruchem. Ma to znacznie ułatwić podróżowanie komunikacją miejską.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Riko
Riko 01.06.2020, 21:36
Panie Michałek. A ul.Lwowska , wiadukt na Tuchowskiej. Czy Pan myśli w ogóle ?

Pozostałe