Pokój dla studenta – w jaki sposób powinien zostać wyposażony

  • 21.05.2020, 12:08
  • Artykuł partnera
Pokój dla studenta – w jaki sposób powinien zostać wyposażony

Zatem trzeba będzie zorganizować sobie zakwaterowanie, chociażby w akademiku i wyposażenie samego pokoju, w którym przyjdzie żyć, przynajmniej na jakiś czas, studentowi.

1. Łóżko

Pokój bez łóżka nigdy nie będzie sypialnią, więc zacznijmy od absolutnej podstawy. Jego jakość decyduje o tym, jak dobrze będziemy każdego dnia odpoczywać. Można więc uznać, że w przypadku studenta jest to kluczowe miejsce do regeneracji. Łóżka są standardową częścią wyposażenia pokoju w domach studenckich, w przypadku stancji bywa z tym różnie. Niemniej w pierwszym przypadku niekoniecznie będzie ono zadowalające, ponieważ często są to modele starsze z niezbyt wygodnymi materacami. Dobrze jest zatem samodzielnie sprawdzać, z jakim „posłaniem” mamy do czynienia, a decydując się na prywatną kwaterę, zawsze możemy wziąć to z naszego domu rodzinnego.


Źródło zdjęcia: LivinnXPoland

2. Biurko

Prawie każdemu przyszła do głowy myśl, aby spróbować napisać pracę zaliczeniową na studia/pouczyć się w łóżku. Niestety, takie próby rzadko kiedy kończą się powodzeniem, więc sumiennemu studentowi przyda się biurko do wykonywania wspomnianych czynności, ale nie tylko. Większy model pozwoli na umieszczenie na nim komputera, książek, zdjęć, wszelkich potrzebnych akcesoriów. Te w akademikach, jak w przypadku łóżek są gwarantowanym elementem wyposażenia. Niestety, ponownie aspekt ten nie dotyczy prywatnych mieszkań.

3. Szafa

Nie ma się co łudzić, że nawet na olbrzymim biurku umieścimy wszystkie swoje rzeczy. Do tego potrzebujemy szafy, pełniącej również rolę garderoby. Ważna sugestia: na pewno w trakcie roku wielokrotnie będziemy zmieniać posiadane ubrania (nie tylko ze względu na pory roku), więc im większa, tym lepsza. Na szczęście znajdziemy ją i w akademikach, i stancjach.

Podsumowanie

Należy zauważyć, że wymagania niektórych osób (pod względem wyposażenia) znacznie przekraczają możliwości wspomnianych rozwiązań. Dlatego na koniec wspominamy o prywatnych akademikach, w których to przykłada się szczególną uwagę do kwestii związanych zarówno z jakościowym umeblowaniem, jak i aranżem.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe