Tarnów. Nowe, górne stawki za odbiór śmieci dla przedsiębiorców

  • 20.04.2020, 14:35
  • Wioletta Zarębska
tar-2020-04-20-smieci-1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tarnowscy radni obniżyli górną stawkę za wywóz śmieci dla przedsiębiorców. Wyjaśnijmy, że od 1 kwietnia miasto zrezygnowało z odbioru odpadów komunalnych i właściciele firm mieli podpisać indywidualne umowy na wywóz śmieci. Problem w tym, że za tą usługę zażądano horrendalnych opłat, sięgających nawet 600 złotych. Radni miejscy na nadzwyczajnej sesji poprawili to prawo i teraz maksymalna stawka za posegregowane odpady wynosi 369 złotych.

Z kolei za nieposegregowane śmieci przedsiębiorcy maksymalnie zapłacą 738 złotych. Uchwalenie takich maksymalnych cen to równoczesne poprawienie uchwały z marcowej sesji.

Nie wiadomo, jak do nowych górnych stawek za wywóz śmieci ustosunkują się firmy zajmujące się odbiorem odpadów komunalnych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe