Kolejni zakażeni koronawirusem w powiecie dąbrowskim i bocheńskim. W Małopolsce liczba chorych na COVID-19 wzrasta do 33 osób

  • 23.03.2020, 12:45 (aktualizacja 23.03.2020, 21:47)
  • Wioletta Zarębska
Kolejni zakażeni koronawirusem w powiecie dąbrowskim i bocheńskim. W Małopolsce liczba chorych na COVID-19 wzrasta do 33 osób
Na terenie Powiśla wykryto kolejne przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Mowa o kobiecie i mężczyźnie w sile wieku. Jak dotąd przebywają w izolacji domowej, ich stan jest dobry.

Kolejny przypadek to mężczyzna w sile wieku z powiatu bocheńskiego.

Potwierdzono 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce – poinformowało w poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia. Łącznie liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do 749. Osiem osób zmarło.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych dwóch osób.

Pierwsze potwierdzenie dotyczy młodej mieszkanki Krakowa, która przebywa pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jej stan jest stabilny.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 również u mieszkanki powiatu limanowskiego. Jest ona w sile wieku, jej stan jest stabilny. Badania wykonano w czasie, gdy pacjentka – ze względu na inne schorzenie – przebywała w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Przyczyną zakażenia był kontakt z przypadkiem potwierdzonym. Kobieta została skierowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. W Szpitalu w Limanowej zostały wdrożone odpowiednie procedury służb sanitarno-epidemiologicznych. Personel i pozostałe osoby z tzw. kontaktu zostały objęte kwarantanną.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 33 osób.

 

Jak podało Ministerstwo Zdrowia wieczorem w Polsce jest już 749 osób zakażonych koronawirusem. W komunikacie przekazano też informację o śmierci 8 pacjenta chorującego na COVID-19 w kraju. 

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:Pozostałe