Wypadek w Jodłówce-Wałkach

  • 18.10.2019, 13:50
  • Żródło: KMP Tarnów
Wypadek w Jodłówce-Wałkach
Alkohol i niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną groźnie wyglądającego wypadku w Jodłówce-Wałkach. Wczoraj (17.10.2019 roku) około godziny 19.00 doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie osoby. Kierowca Audi na łuku drogi nie zapanował nad swoim pojazdem i wyniesiony na lewą stronę drogi uderzył w betonowy przepust, a następnie w naroże ogrodzenia jednej z posesji w Jodłówce-Wałkach.

Wstępne informacje jakie dotarły do dyżurnego Policji wskazywały na zakleszczone w pojeździe dwie osoby. Przybyły na miejsce patrol policji ustalił okoliczności wypadku. Okazało się, że 54-letni kierowca Audi, mieszkaniec powiatu tarnowskiego wsiadł za kierownicę swojego samochodu po wypici kilku piw. Podróżował z 43-letnią kobietą i na jednym z łagodniejszych łuków drogi stracił panowanie nad samochodem. Ogromny huk rozbijanego samochodu postawił na nogi okolicznych mieszkańców, którzy wybiegli udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została pobrana mu krew w celu określenia zawartości alkoholu i środków odurzających. Kobieta, mocno poobijana została poddana badaniu na zawartość alkoholu, a wynik wskazał niemalże 2 promile w wydychanym  powietrzu. Ona również trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Droga miejscu zdarzenia była przez kilka godzina zablokowana.

Obecnie Komenda Miejska Policji w Tarnowie prowadzi czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku. Kierowca musi liczyć się z konsekwencjami określonymi w artykule 178A kk, utratą prawa jazdy, grzywną oraz wyrokiem sądowym.

Tarnowscy policjanci w dalszym ciągu apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, bezwzględnego przestrzegania znaków drogowych oraz niewsiadanie za kierownicę swoich samochodów po spożyciu alkoholu lub substancji podobnie działających".

Źródło: KMP Tarnów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe