W Szczucinie powstanie Oddział Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc? Kandydaci PSL-u chcieliby takiej inwestycji

  • 07.10.2019, 15:55
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-10-07-konframoviecon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kandydaci do Sejmu RP z list PSL-u chcieliby, aby na terenie powiatu dąbrowskiego, a dokładnie w miejscowości Szczucin powstał terenowy oddział Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc. Marcin Mikos, wicedyrektor szpitala im. Józefa Dietla w Krakowie i Stanisław Sorys, były wicemarszałek Województwa Małopolskiego (a obecny radny Sejmiku Województwa Małopolskiego) przekonywali, że na tym terenie jest duża zapadalność na choroby azbestozależne i dlatego potrzebna jest taka placówka.

Jak dodaje Marcin Mikos na terenie Szczucina i regionu, niedziałająca już fabryka eternitu, ma być przyczyną zwiększonej zapadalności na choroby płuc. Przytoczone przez Mikosa dane mówią, że nowotwór płuc to w Małopolsce pierwsza przyczyna zgonów spośród wszystkich chorób nowotworowych u mężczyzn i druga u kobiet. Z kolei Stanisław Sorys mówił o potrzebie zmian w służbie zdrowia.

Konferencja prasowa kandydatów PSL do RP odbyła się tuż przed uroczystościami z okazji 50-lecia istnienia szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe