TARNÓW: WIĘKSZA STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA, NOWE STAWKI OPŁAT

  • 28.09.2019, 23:17
  • UM TARNÓW
TARNÓW: WIĘKSZA STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA, NOWE STAWKI OPŁAT
W związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie podjętej w lipcu uchwały tarnowskich radnych w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania na drogach publicznych w Tarnowie oraz wysokości opłat za parkowanie i sposobu ich pobierania przypominamy, iż nowe stawki i poszerzona strefa obowiązywać będą od 1 października.

Poszerzenie strefy spowodowane jest bardzo małą rotacją pojazdów parkujących na tych ulicach. Blokują one miejsca postojowe praktyczne przez cały dzień, co powoduje ograniczenia w parkowaniu pojazdów zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych.

Strefa Płatnego Parkowania zostaje powiększona o ulice: Rogoyskiego, Rejtana, Grottgera, Polskiego Czerwonego Krzyża, Parkową (od ul. Polskiego Czerwonego Krzyża do ul. Juliusza Słowackiego), 1-go Maja, Drużbackiej, Wita Stwosza (od ul. Gabriela Narutowicza do ul. Towarowej), Bartosza Głowackiego (od ul. Władysława Reymonta do ul. Kazimierza Pułaskiego).

Mieszkańców wyżej wymienionych ulic zarządzające parkingami Targowiska Miejskie zapraszają do biura Strefy Płatnego Parkowania w Tarnowie (ul. N. M. Panny 3, tel. 14 656 45 05 wew. 35, e-mail: [email protected]), gdzie po 1 października można będzie zakupić abonament mieszkańca.

Parkowanie do 60 minut przy ul. Nowej, Piłsudskiego, Szpitalnej, Curie-Skłodowskiej, Kościuszki na odcinku od Pułaskiego do Reymonta oraz Goldhammera od Wałowej do Mickiewicza będzie nieodpłatne. Osoby korzystające z tam usytuowanych parkingów muszą posiadać tzw. bilet zerowy z wypisanym numerem rejestracyjnym pojazdu. Bilety te dostępne są w parkometrach.

Przypomnijmy, iż opłaty za parkowanie można regulować również korzystając z aplikacji instalowanych na smartfonach. Obecnie umożliwiają to trzy aplikacje: SkyCash, PANGO oraz E-PARK.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż od 1 października zmienią się również tzw. opłaty dodatkowe, czyli kary, jakie ponosić będą właściciele pojazdów za brak opłaconego biletu parkingowego. 50 zł wyniesie opłata dodatkowa, która uregulowana zostanie w terminie do siedmiu dni, po upływie siedmiu dni oplata ta wyniesie 150 zł.

UM TARNÓW

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe