Łękawica. Dzięki petycji mieszkańców powstanie chodnik

  • 23.08.2019, 13:13 (aktualizacja 23.08.2019, 13:40)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-08-23-droga-karwodrza-ladnaconmovie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Łękawicy jednak powstanie chodnik przy remontowanej drodze między Karwodrzą a Ładną. Ta dodatkowa inwestycja jest efektem petycji, którą złożyli mieszkańcy tej miejscowości. Wiadomo, że chodnik ma się pojawić na dwukilometrowym odcinku i ma być szeroki na 1,5 metra.

Na razie trwa projektowanie chodnika, wiadomo też że przy budowie drogi będą opóźnienia. Jak zapewnia starosta tarnowski całość inwestycji ma być gotowa do końca 2021 roku.

Przypomnijmy, że przebudowa drogi między Karwodrzą a Ładną to największa inwestycja powiatu tarnowskiego, remontowany odcinek ma ponad 12 kilometrów długości. Inwestycja kosztuje ponad 23 miliony zł z czego 17,5 miliona zł to dofinansowanie pozyskane z dotacji unijnej.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe