Mieszkanie za remont. Propozycja dla mieszkańców Tarnowa

  • 15.05.2019, 15:27
  • Natalia Tryba
tar-2019-05-15_mieszkanie_za_remont_got.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rada Miejska w Tarnowie, 28 marca br., podjęła nowelizację uchwały dotyczącej wynajmu mieszkań będących w zasobach gminy. Dołączono do niej rozdział, który mówi o tym, że mieszkańcy Tarnowa mogą wynająć mieszkanie w zamian za przeprowadzenie remontu. Sprawdziliśmy co to oznacza i jak skorzystać z tej możliwości.

Zgodnie z regulaminem, wnioski o wynajem lokalu przeznaczonego do remontu przez przyszłego najemcę, będą przyjmowane przez miesiąc od daty wywieszenia wykazu mieszkań, które będą objęte projektem. Chętni mogą wskazywać po dwa lokale z tej puli. Osoby zainteresowane tym rodzajem wynajmu muszą spełnić określone warunki, w tym między innymi: mieszkać w Tarnowie, zmieścić się we wskazanym poniżej kryterium dochodowym, złożyć wniosek i zaświadczenie o średnim dochodzie, przypadającym na członka gospodarstwa domowego. Nie mogą też być właścicielami lub współwłaścicielami budynku mieszkalnego, nie mogą również posiadać prawa do lokalu. Program nie obejmie osób, które mieszkają w zadłużonych lokalach lub dostały wyroki eksmisyjne. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć w załączniku pod tekstem. Z wynajmu, opartego na nowych zasadach, mogą skorzystać zarówno osoby, które mają już uprawnienie do wynajmu lokalu z zasobów miasta i oczekują na ofertę wynajmu, jak również te, które nie zwracały się jeszcze do magistratu o pomoc w tej sprawie. Najemca wykonuje remont na własny koszt, bez prawa do zwrotu poniesionych nakładów, a wcześniej ogląda lokal i zapoznaje się z jego stanem technicznym.

 

Natalia Tryba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe