• 01.05.2019, 21:07 (aktualizacja 03.05.2019, 08:58)
  • Maciej Uszko
tar-2019-05-01-derby-tarnowaconver.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
43 piłkarskie Derby Tarnowa zakończyły się zwycięstwem ZKS Unii. Biało-niebiescy pokonali Tarnovię 2:0 i umocnili się na pozycji lidera w tabeli IV ligi małopolskiej. Mecz od pierwszej minuty obfitował w emocje zarówno na boisku jak i poza nim.

Unia na prowadzenie wyszła w 22. minucie po bramce Artura Białego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej części spotkania podopieczni trenera Bartkowskiego coraz śmielej pojawiali się w polu karnym Tarnovi. Efektem tego był gol na 2:0 zdobyty w 60 minucie przez Łukasza Popielę.

Unia nie przegrała ligowego meczu od 12 spotkań i z 57 punktami jest na czele tabeli IV ligi małopolskiej. Tarnovia po dzisiejszej porażce w swoim dorobku ma 30 punktów i zajmuje miejsce 9.