Targi o handel w niedzielę. Premier zapowiada zmiany w ustawie, projekt wraca do Sejmu

  • 10.03.2019, 12:29
  • TVN24/x-news
Targi o handel w niedzielę. Premier zapowiada zmiany w ustawie, projekt…
Warszawa. Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu mają być rozpatrywane zmiany w ograniczeniu handlu w niedzielę. Wniosek w tej sprawie zgłosił klub PIS. Zmian w przepisach nie wykluczył także premier Mateusz Morawiecki. Tych domagają się politycy opozycji. W ich ocenie projekt najbardziej zaszkodził małym sklepom.

- Potrzebne jest przywrócenie handlu w niedzielę. To jest to, o czym mówiliśmy, kiedy ten zakaz był wprowadzany. Nie można ideologii wprowadzać do gospodarki, bo to źle się kończy. Te założenie, które mieli, że małe polskie sklepy będą zyskiwać są absurdalne. Polskie małe sklepy padają, jeszcze w większej liczbie niż poprzednio – powiedział Sławomir Neumann z PO. 

- Z tego, co wiemy sytuacja małych sklepów faktycznie nie jest taka, jak wydawało się, że będzie po wprowadzeniu tych regulacji. Jest to wynikiem tego, że duże sieci, duże dyskonty prowadziły taką zręczną akcję marketingową i proponowały robienie zakupów w sobotę do godziny 24 – powiedział senator Jan Maria Jackowski z PiS. 

- Ten zakaz spowodował hekatombę wśród małych, ale głównie tych najmniejszych polskich firm zajmujących się prowadzeniem małych sklepików. To było przecież główne źródło utrzymanie tych rodzin. Ponad 16 tysięcy małych sklepików upadło – wyjaśnił Mirosław Suchoń z Nowoczesnej.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robię zakupy w niedzielę
Robię zakupy w niedzielę 10.03.2019, 14:55
Jestem za wycofaniem zakazu handlu. To faworyzowanie jednej, potężnej grupy społecznej. Co mają powiedzieć pielegniarki, strażacy, lekarze, policjanci ale też restauratorzy, kwiaciarki, etc. Oni też pracują w niedzielę

Pozostałe