Dąbrowa Tarnowska: Budżet przyjęty w atmosferze formalnego zamieszania. "Burmistrz będzie musiał zaskarżyć tę uchwałę"

  • 24.01.2019, 16:05 (aktualizacja 24.01.2019, 19:15)
  • Wioletta Zarębska
tar-2019-01-24-budzet-dabrowa-arnowskacon.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dopiero pod koniec stycznia Radni Miejscy z Dąbrowy Tarnowskiej pochylili się nad uchwałą budżetową, która ma obowiązywać w bieżącym roku. Podczas sesji wnoszono wiele uwag zarówno tych decydujących o kształcie finansów na 2019 rok, ale zdecydowanie więcej było takich, które związane są z formalną stroną decydowania o finansach gminy. Niektórzy radni, w tym i burmistrz zarzucali, że większość terminów związanych z pracami nad uchwałą budżetową została niedotrzymana, co spowodowało bałagan i zamieszanie podczas późniejszych prac nad dokumentem.

Z kolei radni PiS zarzucali burmistrzowi ingerencję w projekt budżetu, która miała polegać na zgłoszeniu autopoprawek. Ostatecznie radnym udało się przyjąć uchwałę budżetową na 2019 rok. "Za" głosowało jedenastu radnych, dwóch było przeciw, a ośmiu wstrzymało się.

Jak wyjaśnia radny Sarat, taki obrót sprawy spowodowany może być tym, że prawie połowa rady to nowe osoby, które w październikowych wyborach otrzymały mandat po raz pierwszy. Z kolei Urząd Miejski obawia się, że po uchwaleniu takiego budżetu Dąbrowa Tarnowska po prostu na tym straci.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe