Polski Kościół podejmie działania przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu przez księży. Prymas Polski: To nie jest łatwy temat

  • 26.09.2018, 21:26 (aktualizacja 26.09.2018, 21:30)
  • TVN24 /x-news
Polski Kościół podejmie działania przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu przez księży. Prymas Polski: To nie jest łatwy temat
Płock (woj. mazowieckie). Po ujawnieniu kolejnych afer pedofilskich w Kościele Katolickim w kilku krajach na świecie, głos w tej sprawie zabiera Konferencja Episkopatu Polski. Prymas Polski zapowiedział działania na rzecz przeciwdziałania pedofilii i opracowanie dokumentu, który określi skale tego problemu w naszym kraju.

- Chcemy opracować całościowy program prewencji, gdzie będą włączone wszystkie instytucje, grupy diecezjalne, które pracują z dziećmi i młodzieżą. Wymieniamy tutaj przykładowo wydziały katechetyczne, duszpasterstwo rodzin, Caritas, seminaria duchowne, a wiec szerszą grupę osób, które pragniemy w każdej diecezji przeszkolić – poinformował abp. Polak.

- Wiemy, że temat nie jest łatwy. Chodzi o to, żebyśmy się wzajemnie uwrażliwili przede wszystkim na krzywdę ofiar, ale także na budowanie takiego systemu, w którym dzieci, młodzi ludzie będą czuli się bezpiecznie – podkreślił prymas.

TVN24 /x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe