Ochotnicy zgłaszają się do armii. Tarnowskie Wojskowe Centrum Rekrutacji organizuje nabór

  • 21.06.2022, 08:37 (aktualizacja 21.06.2022, 15:13)
  • Przemysław Markowicz
ochotnicy-zglaszaja-sie-do-armii-tarnowskie-wojskowe-centrum-rekrutacji-organizuje-nabor.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa rekrutacja oraz szkolenia dla osób pragnących zasilić szeregi Wojska Polskiego. Od bieżącego roku Ministerstwo Obrony Narodowej usprawniło procedury przyjęcia do wojska dla obywateli, a to ułatwia przebieg całego procesu rekrutacyjnego. Kadeci z Tarnowa, którzy ukończyli szkolenie, dołączyli już do jednostek.

- Wystartowały już szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Pierwsi kandydaci, pierwsi ochotnicy, którzy zgłosili się do Wojskowego Centrum Rekrutacji, przeszli proces rekrutacji, już rozpoczęli służbę – mówi por. Paweł Badoń, rzecznik prasowy WCR w Tarnowie.

Proces dołączania do szeregów zbrojnych przebiega w kilku etapach. Po pozytywnym przejściu wstępnego etapu zgłoszenia, aby stać się mundurowym, należy także odbyć poszczególne rodzaje szkoleń.

- Jeżeli chodzi o służbę, pierwsze dni, to wiadomo, że to jest tak naprawdę wcielenie, które potem przechodzi w etap szkolenia. Na samym początku jest to szkolenie teoretyczne. Po nabraniu tych kwestii teoretycznych, powoli żołnierz nabiera rzemiosła wojskowego w praktyce, czyli szkolenia poligonowe, szkolenia strzeleckie – wyjaśnia por. Paweł Badoń.

Nowe przepisy dotyczące liczebności żołnierzy zawodowych i Wojska Obrony Terytorialnej mówią o powiększeniu armii z prawie 150 tysięcy do około 300 tysięcy wojskowych. W samym Tarnowie, jak już wiadomo, powstać ma 113 Batalion Lekkiej Piechoty WOT. W związku z tym tarnowski oddział WCR rozpoczął promocję swojej oferty i zachęca do zgłaszania się do służby.

- My też tutaj prężnie działamy w regionie tarnowskim, wychodzimy do tego społeczeństwa po to, żeby przekazać tą informację, bo część z młodych osób tak naprawdę nie wie o tym, a po uzyskaniu takiej informacji, gdzieś tam dopiero zastanawiają się nad tym, żeby związać jednak swoje życie z Wojskiem Polskim – tłumaczy por. Badoń.

Zainteresowanie wojskiem nie maleje, a osoby chcące rozpocząć czynną służbę Ojczyźnie, nadal mogą się zgłosić. Nowe osoby chętne do pracy w armii informujemy, że najbliższe szkolenie przewidziane jest na 4 lipca i te będą się odbywać co miesiąc, do listopada.

Przemysław Markowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe