"Mamy cholerną drożyznę, a Kaczyński rozkłada ręce". Inflacja najwyższa od 1998 roku

  • 16.06.2022, 12:13
  • TVN24/x-news
"Mamy cholerną drożyznę, a Kaczyński rozkłada ręce". Inflacja najwyższa…
Warszawa. Inflacja w maju wyniosła 13,9 procent, licząc rok do roku - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. To najwyższy wzrost od marca 1998 roku. Inflacja z miesiąca na miesiąc bije kolejne rekordy i według ekspertów ten trend jeszcze przez jakiś czas się utrzyma. NBP twierdzi, że walczy z nią podwyższając stopy procentowe, które mają skłonić Polaków do tego by wydawali mniej. Jednak z drugiej strony rząd poprzez programy pomocowe zwiększa ilość pieniądza na rynku.

- Dzisiaj mleko się wylało, mamy horrendalną inflację, cholerną drożyznę, a Kaczyński rozkłada ręce, Glapiński się śmieje, że najgorsze mamy za sobą – skomentował Tomasz Trela z Lewicy.

Każdy kolejny miesiąc jest droższy i będzie coraz drożnej. Bo PiS z jednej strony proponuje jakieś połowiczne rozwiązania, a z drugiej strony w ogolę z inflacją nie walczy – ocenił Marcin Kierwiński z KO.

Marcin Horała z PiS podkreśla, że rząd planuje tak walczyć z inflacją, by nie doprowadzić do wzrostu bezrobocia.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe