Powiat Tarnowski pomaga miastu partnerskiemu na Ukrainie

  • 26.05.2022, 13:55
  • Wioletta Zarębska
powiat-tarnowski-pomaga-miastu-partnerskiemu-na-ukrainie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
6 tysięcy złotych – tyle w trakcie ostatniej sesji przeznaczyli radni Rady Powiatu Tarnowskiego na pomoc dla Chmielnika zaprzyjaźnionego miasta partnerskiego na Ukrainie. Pomoc finansowa ma zostać wykorzystana na zakup leków i środków medycznych potrzebnych dla osób, które ucierpiały w trakcie wojny.

- Nie przeznaczamy środków w ciemno tak jak nam się wydaje, tylko jest to odpowiedź, na ich konkretne prośby. Jeśli będą dalsze takie prośby to z pewnością się nad tym pochylimy i na pewno to będzie pozytywnie rozpatrzone. Widzimy wszyscy, że Polska bardzo pomaga Ukrainie od ponad 20 lat miasto Chmielnik jest miastem partnerskim Powiatu Tarnowskiego. Często w przeszłości wymienialiśmy się doświadczeniami w różnych sferach samorządowych i w związku z tym to jest kolejna już pomoc - tłumaczył Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego. 

Wcześniej, półtora miesiąca temu Powiat Tarnowski wysłał transporty z pomocą dla miasta Chmielnik. Teraz Ukraiński partnerski samorząd znów zwrócił się o pomoc.

- Środki pochodzą z budżetu Powiatu Tarnowskiego. 6 000 złotych, to może nie jest duża kwota, ale dla strony ukraińskiej jest to kwota znacząca pomimo wszystko. Za to uda się kupić przede wszystkim leki, środki, które są tam cały czas niezbędne, środki pierwszego kontaktu. To wszystko zostanie zakupione i pojedzie w najbliższym czasie na Ukrainę - dodawał Paweł Smoleń. 

Radni przychylili się do tej prośby i zagłosowali za przeznaczeniem pomocy finansowej dla Chmielnika na Ukrainie.

 

Wioletta Zarębska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe