Trwa Latino CUP 2022 w Żabnie

  • 2 dni temu, 11:52
  • Wioletta Zarębska
trwa-latino-cup-2022-w-zabnie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rozpoczęły się dwudniowe zmagania młodych tancerzy w Żabnie, swoje umiejętności mają oni okazję zaprezentować na hali sportowej, która przerodziła się w scenę do rywalizacji w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Latino CUP 2022.

- Żabno to mała miejscowość, choć intensywnie rozwijająca się dzięki lokalnym władzom, ale tanecznie to taka mała stolica Polski, bo my już od kilku lat rozgrywamy turnieje rankingowe, pucharowe i po raz kolejny organizujemy turnieje ogólnopolskie, festiwale. Co roku mamy to szczęście, że odwiedza nas bardzo wielu zawodników, to są setki, możemy mówić o tysiącach, bo przekraczaliśmy tysiąc zawodników przez dwa dni – wyjaśniał Gabriel Skiba, z Klubu Tańca Sportowego Latino Żabno oraz Latin Dance Dąbrowa Tarnowska.

- Chcemy wypaść jak najlepiej, ale według mnie dobra zabawa to podstawa – mówiła jedna z uczestniczek wydarzenia.

- Lubisz tańczyć? – pytała dziennikarka telewizji Tarnowska.tv. - Bardzo, to jest nieodłączny element życia – dodawała inna uczestniczka.

Na Latino CUP 2022 w Żabnie ma szanse wystąpić wielu tancerzy. - Tańczą dzieci, tańczy młodzież, tańczą dorośli, od najmłodszych klas wstępnych sportowych H-G, aż po najwyższe klasy taneczne B – wyjaśniał Gabriel Skiba.

- Widać to zaangażowanie, tę radość i przyjemność, jaką mogą czerpać z tańca. Wielu występujących jest w jednoosobowym składzie, pewnie z różnych przyczyn partner, partnerka nie mogli dojechać, nie przeszkadza im to, z pełnym uśmiechem występują i rywalizują ciesząc i czerpiąc przyjemność z tańca – dodawał Piotr Broda, zastępca burmistrza gminy Żabno.

Taneczne zmagania potrwają do niedzielnego wieczoru. Na najlepszych zawodników czekają puchary.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe