Nietypowe lekcje historii w podstawówkach. Poprowadził je wójt gminy Tarnów

  • 28.04.2022, 16:34
  • Gabriela Kudła
lekcja-historii-szkola-koszyce-wielkie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
To była lekcja historii, ale inna niż te, które do tej pory mieli uczniowie podstawówek, bowiem poprowadzona została przez wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła. Podczas tych nietypowych zajęć patriotyzmu uczniowie mieli okazję wysłuchać opowieści między innymi o barwach narodowych, odzyskaniu niepodległości, czy też niemieckiej i radzieckiej agresji na Polskę w 1939 roku.

 - Mamy maj, święta majowe, 2 maja Święto Flagi, 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja. To są bardzo ważne święta, natomiast tak zwyczajowo w szkołach gminy Tarnów, staram się spotykać z uczniami, rozmawiać o historii, o patriotyzmie. W zasadzie to może nie są, aż tak lekcje, ale takie spotkania, dialog, wymiana zdań. Przede wszystkim bardzo lubię taki kontakt bezpośredni z młodymi ludźmi. Mój zawód to jest nauczyciel, więc nie chciałbym tak dalej odchodzić od swojego zawodu i przynajmniej raz w roku rozmawiamy z młodzieżą po prostu o patriotyzmie - mówił Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów. 

W czwartek, kilka dni przed majowymi świętami patriotycznymi wójt gminy Tarnów odwiedził między innymi uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich.

 - Lekcja historii trochę inaczej. Jestem bardzo zadowolony, że pan wójt Grzegorz Kozioł powrócił do starej formuły. Gdy funkcjonowały jeszcze gimnazja w polskim systemie oświaty, to pan wójt prowadził lekcje dla wszystkich gimnazjalistów, także jest mi bardzo miło, że możemy takie lekcje z powrotem przywrócić, tym bardziej że to, co się dzieje na naszej wschodniej flance europejskiej, to trzeba pamiętać o naszej historii i korzeniach i kultywować tę wiedzę wśród młodego społeczeństwa -dodał Marcin Parcianko, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich.

Zaciekawieni uczniowie przysłuchiwali się lekcji, zadawali pytania, ale także bez wahań odpowiadali na zagadnienia prowadzącego.

 - Bardzo cieszę się, że odbyła się taka lekcja, również, że wójt będzie prowadził tę lekcję, jest to bardzo interesujące - mówiła Oliwia Sacha, uczennica. 

 - Zawsze jest to co innego, niż taka zwyczajna lekcja. My na lekcjach nawiązujemy do takich tematów, ponieważ bierzemy właśnie o I i II wojnie  - dodał uczeń Szymon Pieczarka. 

Oprócz Zespołu Szkół w Koszycach Wielkich wójt gminy Tarnów tego dnia przeprowadził zajęcia także w szkołach: w Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu i Zgłobicach.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe