Zamknięty odcinek drogi i zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu. Trwa remont newralgicznej ulicy w Tarnowie

  • 29.03.2022, 16:11
  • Gabriela Kudła
zamkniety-odcinek-drogi-i-zmiana-organizacji-ruchu-na-skrzyzowaniu-trwa-remont-newralgicznej-ulicy-w-tarnowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Drogowcy, którzy działają w rejonie ulicy Krasińskiego w Tarnowie swoje prace skupiają już od jakiegoś czasu w nowym miejscu. To właśnie na skrzyżowaniu al. Solidarności z ulicami Krasińskiego, Szujskiego, Klikowską i Chopina z powodu wymiany nawierzchni kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem wprowadzona została tam nowa organizacja ruchu, ponadto wyłączono sygnalizację świetną.

 - Prace przebiegają w sposób sprawy. Zresztą widzimy, samo skrzyżowanie zostało podzielone na cztery etapy i wykonawca wykonał już połowę tych prac. Trwało to około dwóch tygodni i tyle samo przewidujemy na drugą połowę  tego skrzyżowania. Ruch odbywa się w miarę sprawnie z uwagi na to, że jest sterowany przez pracowników wykonawcy. Nie mniej jednak zwracamy szczególną uwagę na to, żeby kierowcy zwrócili swoją uwagę przejeżdżając tym odcinkiem drogi z uwagi na pojawiający się sprzęt budowy i pracowników, którzy realizują to zadanie - mówił Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. 


Ponadto drogowcy cały czas pracują na odcinku ulicy Krasińskiego od skrzyżowania z ulicą Mościckiego do Krakowskiej. Ten w dalszym ciągu droga jest zamknięta dla przejazdu.  

- Odcinek jest przygotowany pod ułożenie warstw bitumicznych. Natomiast odcinek pomiędzy Mościckiego a Szujskiego - tam trwają teraz prace związane z przygotowaniem podbudowy. Jedna połówka jest wyłączona z ruchu, czyli ta część gdzie do tej pory były parkingi. Po wykonaniu tego odcinka ruch zostanie przełożony i  pozostałe prace będą wykonywane po stronie zachodnej - dodał Artur Michałek.


Według ustaleń remont ulicy Krasińskiego ma zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku. Miasto na tę inwestycję pozyskało środki z funduszy zewnętrznych. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe