Region. Z okazji Dnia Babci i Dziadka wnuki będą ostrzegać seniorów

  • 20.01.2022, 17:27
  • Wioletta Zarębska
region-z-okazji-dnia-babci-i-dziadka-wnuki-oeda-ostrzegac-seniorow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
200 tysięcy laurek z okazji Dnia Babci i Dziadka trafi do tarnowskich i małopolskich seniorów. Ta kartka z życzeniami ma jeszcze jeden ważny cel – ostrzec przed oszustami i naciągaczami, którzy często właśnie od osób starszych próbują wyłudzać znaczne sumy pieniędzy. Aby laurki miały większą moc swoim babciom i dziadkom z okazji ich święta przekażą je przedszkolaki.

- Przedszkolaki muszą w tej akcji być bardzo aktywni, bo też oczekujemy od nich, że na drugiej stronie tej laurki, wnuczka, wnuczek musi coś narysować dla swojej babci. Wierzę też, że wykażą się pewną kreatywnością i też dopełnią tę laurkę - wyjaśniała Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego. 

Kartki, które trafiły do małopolskich przedszkoli oprócz miejsca na rysunek najmłodszych zawierają też specjalny wierszyk, który ma ostrzegać przed oszustami.

- Wszystkie te akcje, które organizujemy wspólnie są tak nacechowane, żeby taki przedmiot, który trafia do osoby starszej, do seniora – dziadka czy babci - żeby ta rzecz została na dłużej – mówiła podkom. Beata Wcisło z wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

- Takimi małymi kroczkami staramy się w tym momencie przekazywać tę wiedzę od najmłodszych do tego trzeciego pokolenia. Mam nadzieję, że seniorzy docenią te laurki, one gdzieś będą w tych miejscach najbardziej widocznych. Przy telefonie komórkowym, przy telefonie stacjonarnym, może gdzieś na lodówce przypięte innym magnesem, abyśmy pamiętali. Nie dajmy się po prostu oszukać – przypominał asp. sztab. Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Konferencja prasowa Marty Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego oraz policji została zorganizowana w jednym z tarnowskich przedszkoli pn. "Małe Kroczki".

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe