Blokowali wyjazd Jarosława Kaczyńskiego z Wawelu. Policja chce ukarania 11 osób

  • 19.01.2022, 19:56
  • TVN24/x-news
Blokowali wyjazd Jarosława Kaczyńskiego z Wawelu. Policja chce ukarania…
Kraków. Policja skierowała do sądu wnioski o ukaranie 11 osób, które blokowały drogę na Wawel i próbowały uniemożliwić opuszczenie wzgórza Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził we wtorek (18.01) wieczorem grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Dwie z zatrzymanych osób mają też odpowiedzieć za znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza.

- Pan Jarosław Kaczyński każdego 18. dnia miesiąca przyjeżdża na Wawel twierdząc, że przyjeżdża na grób brata prywatnie i z potrzeby serca. Natomiast z nim przyjeżdżają jego koledzy, koleżanki, ochrona. Wobec powyższego śmiem wysnuć wniosek, że przyjeżdża tutaj za nasze pieniądze – powiedziała Katarzyna Wójtowicz z inicjatywy Dość Milczenia. I dodała: - Skoro już mu sponsorujemy te comiesięczne wyjazdy to mamy prawo być tutaj i próbować choć na chwilę zatrzymać jego wzrok na nas, aby usłyszał, co obywatele i obywatelki mają mu do powiedzenia.Interweniowała policja. - Policjanci byli zmuszeni do przetransportowania tych osób na chodnik, przy użyciu chwytów transportowych. Wcześniej te osoby zostały uprzedzone, że w przypadku niestosowania się do poleceń, mogą zostać użyte wobec nich środki przymusu bezpośredniego – relacjonował działanie funkcjonariuszy rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie Piotr Szpiech.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe