W Koszycach Wielkich rozświetlono Miasteczko Bożonarodzeniowe!

  • 23.12.2021, 18:11
  • Gabriela Kudła
w-koszycach-wielkich-rozswietlono-miasteczko-bozonarodzeniowe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prawdziwa magia świąt dotarła do Koszyc Wielkich, gdzie rozświetlono Miasteczko Bożonarodzeniowe. Tysiące lampek, które oświetliło centrum miejscowości ma umilić świąteczny czas mieszkańcom. Wydarzeniu towarzyszyło wspólne kolędowanie, przekazanie światełka betlejemskiego oraz atrakcje dla dzieci. Mieszkańcy mogli również pomóc, bowiem na miejscu pojawiło się stoisko charytatywne, na którym zbierano fundusze dla mieszkanki Nowodworza, która walczy z chorobą nowotworową.

 - Tutaj, w Koszycach Wielkich, na całą Gminę Tarnów, na cały region tarnowski z takim pięknym za chwilę przesłaniem, będziemy się dzielić opłatkiem, będziemy się dzielić światełkiem. Światełkiem pokoju, światełkiem dobroci, światełkiem wiary. Jednostki poszczególne z rejonu Gminy Tarnów to światełko odbiorą od nas, będą przekazywać do swoich kościołów, do swoich mieszkańców w poszczególnych miejscowościach, a dzisiaj co nie miara atrakcji - mówiła Anna Pieczarka, poseł na sejm RP.

 - W tamtym roku zrobiliśmy to po raz pierwszy, cieszyło się to dużą popularnością wśród mieszkańców, nie tylko Gminy Tarnów, Koszyc Wielkich ale również regionu tarnowskiego, Tarnowa. Mieliśmy tutaj wiele gości zwłaszcza w okresie świątecznym, kiedy przyjeżdżają mieszkańcy, którzy kiedyś gdzieś wyemigrowali albo mieszkają w innych miastach, czy wioskach. Przyjeżdżają na teren Gminy Tarnów i mogę tak powiedzieć z dumą, satysfakcją nie poznają swoich miejscowości, jak się tu zmieniło. Ten element rozświetlenia to jest taki element właśnie pokazania czegoś więcej, takiej radości - dodał Grzegorz Kozioł, wójt Gminy Tarnów.

To, co cieszyło się równie dużym zainteresowaniem co rozświetlone miasteczko, to domowe wypieki i świąteczne produkty regionalne przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z Gminy Tarnów.  

 - Na degustacje mamy łazanki z kapustą, mamy kluski z śliwką węgierką z miodem i mamy zupę grzybową z groszkiem ptysiowym. Dwudniowe przygotowania, najdłużej wiadomo, schodzi przy ciastach, bo to wymaga czasu i dużo nakładu pracy, dałyśmy radę - tłumaczyła Agata Trojanowska, Koło Gospodyń Wiejskich z Białej. 

 - Ciasta, oczywiście wszystko ECO, z własnych produktów. Następnie ciasteczka różnego rodzaju, pierniczki duże i małe, choinki piernikowe a tutaj są również takie przekąski, które do degustacji dla tutaj obecnych ludzi, rogaliki z powidłami. Następnie pasztet z królika, chlebek własnej roboty - wyjaśniła Stanisława Tyrka, Koło Gospodyń Wiejskich "Marcinka". 

Śmiało można stwierdzić, że na to wyjątkowe wydarzenie, które być może stanie się już tradycją Gminy Tarnów, przybyły tłumy mieszkańców.  Magia świątecznego klimatu udzieliła się również dzieciom, które biegały wśród tysięcy lampek. Zapytaliśmy ich, która atrakcja spodobała im się najbardziej

Według zapowiedzi Gminy Tarnów  miasteczko ma pozostać rozświetlone przynajmniej połowy stycznia. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe