Szpital Powiatowy w Brzesku ma nowego dyrektora

  • 11.10.2021, 17:09
  • Gabriela Kudła
szpital-powiatowy-w-brzesku-ma-nowego-dyrektora.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zarząd Powiatu Brzeskiego po uzyskaniu pozytywnej opinii komisji konkursowej powołał na stanowisko nowego dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku- Alicję Syty. Do tej pory wieloletniego pracownika starostwa powiatowego na stanowisku ds. zdrowia i polityki społecznej.

Zarząd Powiatu podjął uchwałę o powierzeniu funkcji pani Alicji Syty. Pani Alicja jest prawnikiem i radcą prawnym pracuje od ponad 20 lat w Starostwie Powiatowym, gdzie koordynuje sprawy związane ze służbą zdrowia. Podlegały jej wszystkie nasze placówki: szpital, PPZol, hospicjum ale również domy pomocy społecznej i placówki dla osób niepełnosprawnych. Ona była pracownikiem który  kontrolował te wszystkie placówki - mówi Andrzej Potępa, Starosta Powiatu Brzeskiego.

Jak dodaje starosta brzeski, Andrzej Potępa nowa dyrektor brzeskiego szpitala była także radcą prawnym w placówce.  

 - Pani dyrektor już pracuje,  już spotkała się rano z ordynatorami i z kolejnymi grupami zawodowymi  w szpitalu ma zamiar odbyć spotkanie, w najbliższych dniach. Pani dyrektor zadeklarowała taką formułę zarządzania szpitalem opartą o dialog z wszystkimi grupami zawodowymi, związkami zawodowymi których jest kilka w szpitalu. Mam nadzieję na życzliwe przyjęcie i owocną współpracę - mówi Andrzej Potępa. 

Powołanie Alicji Syty na dyrektora Szpitala Powiatowego w Brzesku to pokłosie dwóch nierozstrzygniętych konkursów.  

Przypomnijmy,  że poprzednim dyrektorem szpitala w Brzesku od 2001 roku była Józefa Szczurek-Żelazko. Po tym jak w 2015 roku zrezygnowała z tej funkcji obowiązki dyrektora placówki przyjął Adam Smołucha. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe