Tarnów. 22 września Dniem Bez Samochodu

  • 21.09.2021, 15:07
  • Daria Kurczab
dzien-bez-samochodu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejny raz mieszkańcy Tarnowa będą mogli skorzystać z transportu publicznego zupełnie za darmo. 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu, który kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W środę będzie można za darmo podróżować autobusami MPK.

- W uchwale określającej zasady uprawnień do ulgowych i bezpłatnych przejazdów jest zapis, że w dniu bez samochodu, czyli dokładnie 22 września, uprawnia do bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej - mówił Wiesław Kozioł

Tarnów włącza się w wydarzenie od 13 lat. W tym dniu Zarząd Dróg i Komunikacji zachęca, aby kierowcy pozostawili swoje samochody na parkingu.

- To jest akcja ogólnopolska, także, ma to zachęcić do korzystania z transportu zbiorowego kosztem poruszania się transportem prywatnym, osobowym – mówił Wiesław Kozioł.

W środę kierowcy będą mogli za darmo korzystać z przejazdów autobusami, o ile zabiorą ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu, którego są właścicielami, lub współwłaścicielami. W Dniu Bez Samochodu dowód rejestracyjny działa jak bilet i można go okazać w przypadku kontroli. Darmowa będzie również pierwsza godzina przejazdu rowerami miejskimi.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe