Najnowocześniejsza w Małopolsce strażnica znajduje się w Dąbrowie Tarnowskiej. W jej oficjalnym otwarciu udział wziął premier Mateusz Morawiecki

  • 20.09.2021, 15:00
  • Daria Kurczab
najnowoczesniejsza-w-malopolsce-straznica-znajduje-sie-w-dabrowie-tarnowskiej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Dąbrowie Tarnowskiej oddano do użytku nową Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. W oficjalnym otwarciu nowego budynku wraz z magazynem przeciwpowodziowym uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Dzięki tej inwestycji strażacy mają teraz właściwe warunki pracy.

- Jesteśmy bardzo dumni, że mamy tak nowoczesną jednostkę w powiecie dąbrowskim. Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, absolutnie wszystkim, którzy przyczynili się do budowy tej strażnicy – mówił Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

Obecny na otwarciu strażnicy premier Mateusz Morawiecki dziękował strażakom za to, że dbają o bezpieczeństwo Polaków.

- Skłaniam przed wami głowę, w podziękowaniu za to, że jesteście, za to, że dbacie o fundament bezpieczeństwa Polaków. Jestem przekonany, że mówię w imieniu wszystkich naszych rodaków, którzy z wdzięcznością myślą o wasze służbie, z wdzięcznością i troską myślą o waszej pracy. To wielkie, odważne dzieło mówił do strażaków premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów dodał też, że w zeszłym roku mieliśmy do czynienia z ponad 580 tysięcy interwencji, co znaczy, że częściej niż co minutę strażacy w różnych miejscach Polski wyjeżdżali na akcje.

- Trzeba mieć ogromny hart ducha, odwagę, determinację, żeby w ten sposób służyć ludziom, służyć społeczności lokalnej. Jesteśmy wam za to winni naszą ogromną wdzięczność – zaznaczał premier RP.

Otwarcie nowoczesnej strażnicy PSP było ważnym wydarzeniem dla powiatu dąbrowskiego.

- Ogromnie się cieszymy z dzisiejszego wydarzenia – oddania do użytku okazałej remizy, tym bardziej że swoją obecnością to oddanie jej uświetnił pan premier Mateusz Morawiecki. Bardzo się z tego cieszymy. Jak wskazał pan premier – bohaterami dzisiejszej uroczystości są strażacy. To oni są dzisiaj najważniejsi, a dzięki temu, że mają polepszony komfort pracy,  to bezpieczeństwo mieszkańców powiatu dąbrowskiego nie będzie zagrożone – dodawał Lesław Wieczorek, starosta dąbrowski.

Powiat dąbrowski należy do tych części Małopolski, które są szczególnie zagrożone podczas powodzi.

Inwestycja kosztowała 19 milionów złotych, z czego ponad 17 milionów złotych pochodziło z budżetu państwa, a prawie 2 mln zł ze środków samorządu województwa, powiatu i gminy.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe