Dzięki Igrzyskom Europejskim Tarnów wyremontuje basen w Mościcach?

  • 13.08.2021, 16:07
  • Wioletta Zarębska
dzieki-igrzyskom-europejskim-tarnow-wyremontuje-basen-w-moscicach.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak już informowaliśmy w Tarnowie może odbywać się część rozgrywek zaplanowanych w ramach Igrzysk Europejskich w 2023 roku. Większość zmagań może zostać rozegrana na obiektach sportowych w Mościcach. W związku z tym miasto liczy, że uda się pozyskać środki na odnowę basenu. Na remont tego obiektu miasto złożyło wniosek do Rządowego Programu Polski Ład.

- Myślę tutaj o dawnych basenach olimpijskich, które zostały już na tyle zdegradowane, że nie mogą być użytkowane dalej. Jest przygotowany plan funkcjonalno-użytkowy, który w jednej z niecek odtwarza te różne wodne funkcje, łącznie w części z basenem pływackim, w części z basenem po wypłyceniu byłby to park wodny z różnymi atrakcjami wodnymi – mówił w trakcie sesji prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

W drugiej części miałoby powstać duże, sztuczne zadaszone lodowisko. Ponadto:

- Cały teren urządzony również do rozgrywania w dyscyplinach sportowych, dyscyplinach piaskowych – wyjaśniał Roman Ciepiela. - Zadanie to nazwaliśmy "Infrastruktura sportowa dla Igrzysk Europejskich 2023", ponieważ część dyscyplin, która będzie rozgrywana w Małopolsce, może być przeprowadzona w Tarnowie.

W Tarnowie rozgrywać mogłoby się kilka dyscyplin. W Arenie Jaskółka Tarnów odbyłyby się rozgrywki badmintona, w PWSZ - wspinaczka, z kolei na odkrytych terenach – piłka siatkowa, piłka ręczna i nożna. Na terenie parku wodnego w Mościcach zlokalizowane by mogły być boiska treningowe.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bob
Bob 15.08.2021, 21:20
I po co to remontować żeby po igrzyskach stal zarośnięty jak dawniej? Bez sensu wgl to ruszać jak tarnówek nie będzie stać na utrzymanie tego obiektu.. Darmowe korty też jakiś mądry chce zaorać i zrobić kolejny nikomu nie potrzebny parking... Wiec sory ale w tym mieście nie ma na co liczyć... Zaorać i posadzić kwiatki i trawę ....

Pozostałe