Diecezja tarnowska włączyła się w akcję "Niedziela szczepień"

  • 02.08.2021, 14:20
  • Źródło: MUW w Krakowie
Diecezja tarnowska włączyła się w akcję "Niedziela szczepień" MUW w Krakowie
Do 19 miejsc w całej Małopolsce zawitały weekendowe punkty szczepień. To kolejna odsłona akcji „Niedziela szczepień” współtworzonej z archidiecezją krakowską i diecezja tarnowską. Tylko podczas ubiegłego weekendu, w Małopolsce, zaszczepiło się blisko 1900 osób. To kolejny bardzo dobry wynik akcji, której inicjatorem jest wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Tym razem punkty szczepień były zlokalizowane przy kościołach lub w ich pobliżu.

- To kolejna odsłona akcji "Niedziela szczepień". Chcemy być jak najbliżej Małopolan ze szczepieniami. Poprzednie tego typu działania pokazały, że są potrzebne, a odpowiedź mieszkańców naszego województwa na nie jest pozytywna. Szczepionki są na wyciągnięcie ręki: dostępne i zapewniające ochronę przed COVID-19 – mówił przed rozpoczęciem akcji wojewoda Łukasz Kmita.

W trakcie weekendu 31 lipca-1 sierpnia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson zaszczepiono 1898 osób. Najwięcej, bo 283 szczepionki podano w Gdowie oraz 249 na w Krakowie na Małym Rynku.

-To niewątpliwy sukces naszej akcji. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję „Niedziela szczepień”. Szczególne podziękowania dla metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego oraz biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża za wsparcie naszej akcji. Dziękuję wszystkim samorządowcom i służbom za pomoc w organizacji tych mobilnych punktów szczepień. Razem jesteśmy silniejsi - mówi przedstawiciel rządu w terenie.

Dzięki weekendowym akcjom szczepień w naszym województwie zostało zaszczepionych 14 492.

- Widzimy, że nasza akcja przynosi oczekiwane efekty. Chcemy ją kontynuować, bo dotyczy ona najważniejszego czynnika w walce z COVID-19. Będę to nieustannie przypominał: szczepienia to jedyna droga do powrotu do normalności dlatego zachęcam do szczepień i proszę również, aby Państwo do nich zachęcali swoich znajomych, bliskich i rodzinę - zakończył wojewoda.

 

Źródło: MUW w Krakowie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zofia
Zofia 02.08.2021, 14:58
Proboszcz Gromnika nie wyraził zgody na punkt szczepień .Czy proboszcz jest właścicielem gruntów przykościelnych.??
anty szpryca
anty szpryca 06.08.2021, 10:40
zrób sobie punkt szprycowania pod swoim oknem

Pozostałe