In vitro dla Tarnowa? Prezydent odpowiada

  • 20.07.2021, 15:34
  • Wioletta Zarębska
in-vitro-dla-tarnowa-prezydent-odpowiada.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezydent Roman Ciepiela popiera pomysł działaczy tarnowskiej Lewicy związany z finansowaniem zabiegów in vitro z budżetu miasta. Obywatelski projekt uchwały w tej sprawie trafił już do magistratu. Opinię publiczną o sprawie poinformował Jacek Jabłoński z Wiosny w trakcie konferencji z udziałem europosła Roberta Biedronia.

- Projekt przewiduje dofinansowanie do 3 zabiegów in vitro dla minimum 60 par i oczekujemy, że w wyniku niego nastąpi przynajmniej 30 zdrowych urodzeń. Projekt ten zakłada budżet 900 tysięcy złotych w ciągu pięciu lat. Jest to średnio 180 tysięcy złotych rocznie - tłumaczył Jacek Jabłoński z Wiosny.

Zapytany o pomysł finansowania in vitro z budżetu miasta dla par z Tarnowa prezydent Roman Ciepiela odpowiedział:

- Myślę pozytywnie. Jeżeli będzie taki ruch społeczny, będzie taki wniosek i okaże się, że są osoby chętne do skorzystania z takiej formy pomocy publicznej to uważam, że miasto powinno się włączyć na miarę swoich możliwości, nie widzę w tym nic złego, wręcz przeciwnie. Tego typu wsparcie powinno być udzielone. Wiele miast dopłaca do tych zabiegów. Ja jestem bardzo przychylny takim rozwiązaniom.

Zanim projekt trafi pod obrady Rady Miejskiej musi uzyskać poparcie mieszkańców Tarnowa.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe